.
.
.
.
.

ما می‌خواهیم در معاونت کارآفرینی و اشتغال‌زایی خیریه آبشار عاطفه‌ها به کسانی که تا به حال این فرصت و ابزار، برای بروز استعدادشان وجود نداشته است کمک کنیم تا برای خودشان کار بیافرینند و کارآفرین باشند. و یک فعالیت جدید را با دو رویکرد توانمندسازی و اشتغال‌زایی در کشور طراحی کردیم.

«نوید»؛ طرحی برای کارآفرینی

در رویکرد توانمندسازی هدف این بود که کسب‌وکارهای خرد به یک پایداری خودیار برسند که با هماهنگی تعدادی از فارغ‌التحصیلان و اساتید دانشگاه‌های تهران، به طرحی به نام «طرح نوید» رسیدیم.

طرح تسهیلات نوید چست؟
Slider

طرح نوید مدلی از صندوق قرض‌الحسنه مشارکتی است که پایه آن بر اساس سنت‌هایی بوده که از قدیم در ایران وجود داشته و صندوق‌های قرض‌الحسنه خانگی را بر اساس آن راه می‌انداختند. پایه دیگر طرح نوید این است که به سمت اشتغال‌زایی و کارآفرینی برود و بر اساس این طرح فعالیت‌هایی که در حوزه اشتغال‌زایی توسط خیرین انجام ‌شده را بتوانیم با نظارت هدایت کنیم.
در مشاغلی که ایجاد می شود مربی بر اساس آموزش در حوزه‌های مختلفی مانند کسب‌وکار، مشاوره تحصیلی فرزندان و خانواده‌ها، مشاوره روانشناسی و بررسی مشکلات و آسیب‌های خانواده‌ها و... از نزدیک جویای احوال مهرجوها بوده و هر هفته به آن‌ها سر می‌زند و تعاونی‌های مردمی را تشکیل می‌دهد

.
.
.
.

هدف این طرح چیست ؟

.................

.
.
.
.
.

.
.
.

.
.

Slider

این سازمان تسهیلات را بدون ضمانت‌های مرسوم بانکی و صندوق‌های تحت نظارت بانک مرکزی ارائه می‌کند. در این مدل تسهیلات، مردم ضامن خودشان می‌شوند، هیچ چک و سفته‌ای هم از آن‌ها گرفته نمی‌شود.20 تا 25 درصد منابع صندوق را مردم تحت سازوکار جدید و ابداعی تأمین می‌کنند و 75 درصد مابقی منابع را هم آبشار عاطفه‌ها تأمین می‌کند، به همین منظور یک پروسه پنج‌ساله برای تعاونی‌های پنج‌نفره دیده شده است.
پروسه‌ای که مهرجو و داوطلب ما برای توانمندسازی آغاز می‌کند پنج سال طول می‌کشد و خیریه آبشار عاطفه‌ها تا 5 سال از آن حمایت می‌کند تا آن شغل به پایداری برسد.

شرایط تسهیلات چیست؟

.
.
.
.
.

...........

بدون نیاز به سپرده
بدون سود
بدون نیاز به ضامن بانکی
______________
______________
Slider

هدف از اشتغال و کارآفرینی بنیاد بین‌المللی خیریه آبشار عاطفه‌ها درباره استفاده از زمینه‌های جدید خودکفایی و خارج شدن از چتر حمایتی و توانایی خانواده می باشد به عنوان مثال در این طرح شغل هایی نظیر توسعه کشاورزی، نصب پنل خورشیدی، یا کارگاه‌های بسته‌بندی کوچک که دارای زمینه مناسب برای ارائه تسهیلات با بازدهی بالا هستند می باشد و در این طرح می‌توان زنجیره‌های خرد را به هم متصل کنیم و از آن‌ها برای تأمین نیازهای محلی و فرامحلی استفاده کنیم، یعنی توانمندی‌های جزء را در کنار هم قرار دهیم و نیازمندی‌های آن منطقه یا فراتر را در حوزه کشاورزی، بسته‌بندی و حتی بازارهای صادراتی به‌ صورت منظم شناسایی و از آن یک فرصت بزرگ ایجاد کرد

چرا اشغالزایی و کارآفرینی !؟
Slider
شغل ایجاد شده
میلیارد ریال تسهیلات صندوق
ایجاد کار برای افراد
نیکوکار در حوزه اشتغال
آمار ، عملکرد و گزارش طرح تسهیلات نوید
Slider
راه انازی شرکت فنی مهندسی با تسهیلات نوید
راه انازی کارگاه تولید بوم با تسهیلات نوید
راه اندازی کارگاه بسته بندی شیرینی خانگی با تسهیلات نوید
راه انازی مغازه تعمیرات تلفن همراه با تسهیلات نوید
راه اندازی کارگاه سبزیجات با تسهیلات نوید
راه اندازی کارگاه تولیدی عروسک با تسهیلات نوید
راه اندازی دامپروری روستایی با تسهیلات نوید
راه اندازی تعمیرات گوشی با تسهیلات نوید
راه اندازی کارگاه کوچک قالیبافی با تسهیلات نوید
previous arrow
next arrow
Slider
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری